Paul Bocuse dėl visko "kaltas"
2019-03-01Kartais sunku suvokti, kiek daug vieno žmogaus veiksmai gali turėti įtakos visame pasaulyje. Įsivaizduokite, vienas žmogus yra "kaltas" dėl aukštos šefo kepurės, tradicinio balto virtuvės švarko, pasaulinės kulinarijos olimiapdos, ką jau kalbėti apie naujus restoranų verslo standartus ir maisto kultūrą.
Taigi - Paul Bocuse, kurį drąsiai galima vadinti žymiausiu pasaulio šefu, kulinarijos žvaigžde, prancūzų virtuvės tėvu, moderniosios kulinarijos pradininku. Nors jo vardas skamba nuo Tokijo iki Niujorko, žymiojo šefo imperija buvio Lionas - miestas Prancūzijoje, kur ir dabar, praėjus šiek tiek daugiau nei metams po jo mirties, galima užsisakyti staliuką ir jausti jo preciziškumą kiekvienoje detalėje. Bocue atidarė du restoranus Liono priemiestyje, dar tris užkandines mieste ir net gi viešbutyje, taip pat atidarė restoranų Ženevoje, ir nukeliavo į kitą pasaulio pusę - Japonią, kur duris atvėrė net 8 jo restoranai ir kavinės.
"Work as if you are going to live until you're 100 and live as if you're going to die tomorrow."
Be abejonės, buvimas ten, kur veda aistra, 110 procentų atsidavimas darbui, charizma, kūrybiškumas, preciziškumas - visa tai yra dalis savybių, kuriomis pasižymi Paul Bocuse. Daugiau nei 50 metų Prancūzijos virtuvė buvo įtakojama garsiojo šefo pasiekimais. Pirmasis, sujungęs kulinarijos meną ir verslumą - garsindamas savo vardą, virtuvės išskirtinumą, visame pasaulyje sukurė galingą restoranų imperiją.
Koks jo mėgiamiausias ingredientas? Sviestas. " Tai magiškas dalykas. Niekas negali pakeisti sviesto" -, kartą sakė žymusis šefas. Kiti trys svarbiausi dalykai - švieži ingredientai, patikima komanda virtuvėje ir laimingi klientai. "Jei restoranas dirba, jame pilna žmonių... nesvarbu kokia tai virtuvė, šefas dirba gerai." - sakydavo jumoro jausmo nestokojantis Paul'as,
Toks didis žmogus vertas knygos, ir šis trumpas blogo įrašas yra gerokai per mažai. Vis gi norime ir mes turėti jį čia, tarp mus įkvepiančių istorijų, juo žavėtis kartu su jumis ir įkvėpti kiekvieną - ką tik pradėjusį dirbti, ar seną virtuvės vilką, - kad aistra darbui gali nuvesti ten,kur dar niekas nėra buvęs.